SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ


Sosyal medya yönetimi markanın Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlardaki çevrimiçi içeriğini ve ilişkilerini yönetme sürecidir. Sosyal medya yönetimi sadece çevrimiçi ortamlarda firma ile ilgili bilgiler paylaşmaktan çok daha ötedir. Bu süreç yeni takipçilere ulaşmak ile firmanızın görünürlüğünü artırmak için yeni fırsatlar kollamayı da içerir.

DOĞRU SOSYAL MEDYAYI SEÇMEK


Çalışmaya başlamadan önce hangi sosyal medya platformunun firmanız için daha iyi bir seçenek olduğunun belirlenmesi gerekir. Her platformun kendine göre artı ve eksileri vardır. Hangi platformun seçilmesi gerektiği hedeflerinize ve mevcut satış kitlenize göre değişim göstermektedir.

SOSYAL MEDYA STRATEJİSİ GELİŞTİRMEK


Sosyal medya stratejisi geliştirmek medya yönetiminin büyük bir kısmını oluşturur çünkü yürütülecek başarılı bir strateji, firmanın pazarlama hedeflerini karşılamasında yardımcı olacaktır. Hangi sosyal medya kanalının kullanılacağı belirlendikten sonra ne sıklıkla gönderi veya hesap güncellemesi yapılacağı, buna ek olarak hangi tür içerik hazırlanacağı da belirlenmelidir. Başarılı bir strateji için mevcut hedef kitle hakkındaki bilgiler ele alınmalı ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak, aynı zamanda da dikkat çekici gönderiler hazırlanmalıdır. Takipçiler ile ne sıklıkla görüşüleceği, mesajların ne zaman yanıtlanacağı, çeşitli kampanyalar hazırlanıp hazırlanmayacağı yine sosyal medya stratejisinde dikkate alınması ve planlanması gereken unsurlardır.

NEDEN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİNE İHTİYACINIZ VAR?


Sosyal medya yönetiminin ne olduğu ve neden bu kadar önemli olduğunu bilmek bu işin sadece yarısıdır. Diğer yarısı ise bu işe bilgi, birikim ve zaman yatırmaktır. Birçok küçük ölçekli firmanın etkili bir sosyal medya yönetimini gerçekleştirmek için ya zamanı ya da kaynağı yetersizdir. Sürekli olarak kaliteli içerik paylaşmak çok fazla zaman ve efor ister. Veya şirketinizde bu işi üstlenecek, gerekli becerilere sahip bir uzman yoktur. Tam bu noktada biz devreye giriyoruz. Sizlere uzmanca hazırlanmış bir sosyal medya servisi sunup dijital pazarlama çalışmalarınızı destekliyor ve iş yükünüzü azaltıyoruz. Sosyal Medya Yönetimi’nde yalnız olmanıza gerek yok. Sosyal medya yönetimi hizmetimiz sayesinde yukarıdan başka gidecek yön yok. Sosyal Medya Pazarlamacılığınızı bir üst boyuta taşımaya hazırsanız bizimle bugün iletişime geçin.